Rezultate concursuri și olimpiade școlare
Elevii Liceului Tehnologic "Iordache Zossima" Armăşeşti au obţinut de-a lungul anilor performanţe la Olimpiadele Școlare, Olimpiadele Interdisciplinare şi concursurile de meserii.
Nr.crt.
Numele
revistei
Anul școlar
Profesor
redactor
revistă
Premiul/ Menţiunea
1
Aripi peste
Bărăgan
2013/2014
Stan
Niculina
Premiul III
PRIMAR:
Concursuri şcolare:
• Concurs Naţional Comper-Mate2000 şi Comper-Comunicare/cls. a II a :Premiul I-5 elevi, Premiul II -1 elev, Premiul III -1 elev-prof. Diaconu Elena
• Concurs Naţional ,,Fii inteligent la matematică": Premiul I-3 elevi, 1 Menţiune.
• Concurs Naţional"Mai-luna florilor"-cls. a II a, prof. Diaconu Elena
• Festivalul-Concurs"Fii fericit, copile!"- cls. a II a -2 Premii I-Secţiunea desene-prof.coordonator Diaconu Elena
• Festivalul –Concurs"Cântecul şi dansul intercultural"-Dans modern-cls. a II a:Premiul I,prof.coord Diaconu Elena
cls. a IV a Premiul al II lea,prof.coord Drăghici Niculina
Nr.crt.
Numele şi prenumele
Clasa
Anul
Disciplina
Profesor
Premiul/
Menţiunea
1
Dinca Stefania Florentina
XII V
2014
Tehnician veterinar
Mihalache Gheorghe
premiul I/jud.
2
Nae Cristian Gheorghe
XII V
2014
Tehnician veterinar
Mihalache Gheorghe
premiul I/jud.
3
Dinca Stefania Florentina
XI V
2013
Tehnician veterinar
Mihalache Gheorghe
Menţiune/naț.
4
Nedelcu Georgiana
VI
2013
Concurs județean
„Impuls perpetuum”
Stan Niculina
premiul III
5
•Panait Denisa Stefania
•Pană Florina
VI/VII
2013
Concursul judetean
romana-fizica
Stan Niculina
Stoica Mariana
premiul I-îi
6
•Pană Bogdan
•Sultana Mirela
VI/VII
2013
Concursul judetean
romana-fizica
Stan Niculina
Stoica Mariana
premiul II
7
•Nedelcu Georgiana
•Bănică Gabriela
VI/VII
2013
Concursul judetean
romana-fizica
Stan Niculina
Stoica Mariana
premiul III
8
Dinca Stefania Florentina
XI V
2013
Tehnician veterinar
Mihalache Gheorghe
premiul I/jud.
Nr.crt.
Numele revistei
Anul școlar
Profesor redactor revistă
Premiul/ Menţiunea
1
Aripi peste Bărăgan
2008/2009
Stan Niculina
Premiul I-îi
2
Aripi peste Bărăgan
2007/2008
Stan Niculina
Brăileanu Mariana
Mențiune
3
Chimia și Viața
2007/2008
Stan Niculina
Premiul I-îi
4
Chimia și Viața
2006/2007
Stan Niculina
Premiul I-îi
5
Chimia și Viața
2005/2006
Stan Niculina
Premiul I-îi
6
Chimia și Viața
2004/2005
Stan Niculina
Premiul I-îi
7
Chimia și Viața
2003/2004
Stan Niculina
Premiul al II-lea
8
Chimia și Viața
2002/2003
Stan Niculina
Premiul I-îi
Nr.crt.
Numele şi prenumele
Clasa
Anul
Disciplina
Profesor
Premiul/
Menţiunea
1
Nan Anton
XIII A
2010
agricultura
Popescu Magdalena
premiul I-îi
2
Macovei Ana-Maria
XIII
2010
veterinară
Mandache Maura
Mihalache Gheorghe
mențiune
3
Nan Anton
XII A
2009
agricultura
Popescu Magdalena
premiul I-îi
4
Macovei Ana-Maria
XII
2009
veterinară
Mandache Maura/ Mihalache Gheorghe
premiul I-îi
5
Beşliu Florina
XI D
2008
servicii
Tănase Georgeta Viorica
mentiune
6
Nan Anton
XI A
2008
agricultura
Popescu Magdalena
mențiune
7
Călinescu Claudia
XI S
2006
chimie
Concursul National
CHIMEXPERT
Stan
Niculina
mențiune
specială
8
Dinu Marina
XI S
2006
chimie
Concursul National
CHIMEXPERT
Stan
Niculina
mențiune
specială
Nr.crt.
Numele şi prenumele
Clasa
Anul
Disciplina
Profesor
Premiul / Menţiunea
1
Iancu Marina
XI S
2005
Concursul National
Proiecte de MEDIU
Muncel - Iasi
Tănase Georgeta Viorica
Stan Niculina
premiul al II-lea
2
Trandafir Melania
XI S
2005
Concursul National
Proiecte de MEDIU
Muncel - Iasi
Tănase Georgeta Viorica
Stan Niculina
premiul al II-lea
3
Badea Ştefan
XII V
2004
veterinară
Mandache Maura
menţiune
Nr.crt.
Numele şi prenumele
Clasa
Anul
Disciplina
Profesor
Premiul / Menţiunea
1
Badea Ștefan
XI V
2004
Veterinară
Mandache Maura
premiul al III-lea
2
Dinu Alexandru
XII V
2004
Veterinară
Mandache Maura
premiul al III-lea
3
Guță Mariana
XII A
2004
Agronomie
Popescu Magdalena
mențiune
4
Cracu George
XII V
2003
Horticultură
Mandache Maura
mențiune
5
Guță Mariana
XI A
2003
Agronomie
Popescu Magdalena
mențiune
6
Dinu Alexandru
XI V
2003
Veterinară
Mandache Maura
premiul al III-lea
7
Manea Daniela
XII A
2002
Cultura plantelor
Popescu Magdalena
mențiune
8
Cracu George
XI V
2002
Cresterea animalelor
Mandache Maura
mențiune
8
Stefan Dorina
XII H
2001
Cultura plantelor
Popescu Magdalena
mențiune
9
Manea Daniela
XI A
2001
Cultura plantelor
Popescu Magdalena
mențiune
10
Manea Daniela
X A
2000
Agronomie
Popescu Magdalena
mențiune
11
Stefan Dorina
XI H
2000
Horticultură
Feraru Dochina
mențiune
12
Radu Aura
1998
Agronomie
Popescu Magdalena
mențiune
13
Ionita Gabriela
1997
Topografie
Bordei Marius
mențiune
14
Iancu Ani Roxana
1997
Agronomie
Popescu Magdalena
premiul I-îi
15
Hau Constantin
1996
Horticultură
Feraru Dochina
premiul al II-lea
16
Cerempei Oxana
1996
Contabilitate
Tănase Georgeta Viorica
mențiune
17
Dorobantu Manuela
1995
Horticultură
Feraru Dochina
mențiune
18
Neacșa Ionel
1994
Contabilitate
Tănase Georgeta Viorica
mențiune
19
Stan Georgeta
1993
Horticultură
Feraru Dochina
menţiune
20
Petcu Nicusor
1993
Agronomie
Popescu Magdalena
menţiune
Nr.crt. |
Numele |
Anul școlar |
Profesor |
Premiul/ Menţiunea |
1 |
Aripi peste |
2013/2014 |
Stan |
Premiul III |
Nr.crt. |
Numele şi prenumele |
Clasa |
Anul |
Disciplina |
Profesor |
Premiul/ |
1 |
Dinca Stefania Florentina |
XII V |
2014 |
Tehnician veterinar |
Mihalache Gheorghe |
premiul I/jud. |
2 |
Nae Cristian Gheorghe |
XII V |
2014 |
Tehnician veterinar |
Mihalache Gheorghe |
premiul I/jud. |
3 |
Dinca Stefania Florentina |
XI V |
2013 |
Tehnician veterinar |
Mihalache Gheorghe |
Menţiune/naț. |
4 |
Nedelcu Georgiana |
VI |
2013 |
Concurs județean |
Stan Niculina |
premiul III |
5 |
•Panait Denisa Stefania |
VI/VII |
2013 |
Concursul judetean |
Stan Niculina |
premiul I-îi |
6 |
•Pană Bogdan |
VI/VII |
2013 |
Concursul judetean |
Stan Niculina |
premiul II |
7 |
•Nedelcu Georgiana |
VI/VII |
2013 |
Concursul judetean |
Stan Niculina |
premiul III |
8 |
Dinca Stefania Florentina |
XI V |
2013 |
Tehnician veterinar |
Mihalache Gheorghe |
premiul I/jud. |
Nr.crt. |
Numele revistei |
Anul școlar |
Profesor redactor revistă |
Premiul/ Menţiunea |
1 |
Aripi peste Bărăgan |
2008/2009 |
Stan Niculina |
Premiul I-îi |
2 |
Aripi peste Bărăgan |
2007/2008 |
Stan Niculina |
Mențiune |
3 |
Chimia și Viața |
2007/2008 |
Stan Niculina |
Premiul I-îi |
4 |
Chimia și Viața |
2006/2007 |
Stan Niculina |
Premiul I-îi |
5 |
Chimia și Viața |
2005/2006 |
Stan Niculina |
Premiul I-îi |
6 |
Chimia și Viața |
2004/2005 |
Stan Niculina |
Premiul I-îi |
7 |
Chimia și Viața |
2003/2004 |
Stan Niculina |
Premiul al II-lea |
8 |
Chimia și Viața |
2002/2003 |
Stan Niculina |
Premiul I-îi |
Nr.crt. |
Numele şi prenumele |
Clasa |
Anul |
Disciplina |
Profesor |
Premiul/ |
1 |
Nan Anton |
XIII A |
2010 |
agricultura |
Popescu Magdalena |
premiul I-îi |
2 |
Macovei Ana-Maria |
XIII |
2010 |
veterinară |
Mandache Maura |
mențiune |
3 |
Nan Anton |
XII A |
2009 |
agricultura |
Popescu Magdalena |
premiul I-îi |
4 |
Macovei Ana-Maria |
XII |
2009 |
veterinară |
Mandache Maura/ Mihalache Gheorghe |
premiul I-îi |
5 |
Beşliu Florina |
XI D |
2008 |
servicii |
Tănase Georgeta Viorica |
mentiune |
6 |
Nan Anton |
XI A |
2008 |
agricultura |
Popescu Magdalena |
mențiune |
7 |
Călinescu Claudia |
XI S |
2006 |
chimie |
Stan |
mențiune |
8 |
Dinu Marina |
XI S |
2006 |
chimie |
Stan |
mențiune |
Nr.crt. |
Numele şi prenumele |
Clasa |
Anul |
Disciplina |
Profesor |
Premiul / Menţiunea |
1 |
Iancu Marina |
XI S |
2005 |
Concursul National |
Tănase Georgeta Viorica |
premiul al II-lea |
2 |
Trandafir Melania |
XI S |
2005 |
Concursul National |
Tănase Georgeta Viorica |
premiul al II-lea |
3 |
Badea Ştefan |
XII V |
2004 |
veterinară |
Mandache Maura |
menţiune |
Nr.crt. |
Numele şi prenumele |
Clasa |
Anul |
Disciplina |
Profesor |
Premiul / Menţiunea |
1 |
Badea Ștefan |
XI V |
2004 |
Veterinară |
premiul al III-lea |
|
2 |
Dinu Alexandru |
XII V |
2004 |
Veterinară |
Mandache Maura |
premiul al III-lea |
3 |
Guță Mariana |
XII A | 2004 |
Agronomie |
Popescu Magdalena |
mențiune |
4 |
Cracu George |
XII V | 2003 |
Horticultură |
Mandache Maura |
mențiune |
5 |
Guță Mariana |
XI A | 2003 |
Agronomie |
Popescu Magdalena |
mențiune |
6 |
Dinu Alexandru |
XI V |
2003 |
Veterinară |
Mandache Maura |
premiul al III-lea |
7 |
Manea Daniela |
XII A | 2002 |
Cultura plantelor |
Popescu Magdalena |
mențiune |
8 |
Cracu George |
XI V | 2002 |
Cresterea animalelor |
Mandache Maura |
mențiune |
8 |
Stefan Dorina |
XII H | 2001 |
Cultura plantelor |
Popescu Magdalena |
mențiune |
9 |
Manea Daniela |
XI A | 2001 |
Cultura plantelor |
Popescu Magdalena |
mențiune |
10 |
Manea Daniela |
X A | 2000 |
Agronomie |
Popescu Magdalena |
mențiune |
11 |
Stefan Dorina |
XI H | 2000 |
Horticultură |
Feraru Dochina |
mențiune |
12 |
Radu Aura |
1998 |
Agronomie |
Popescu Magdalena |
mențiune |
|
13 |
Ionita Gabriela |
1997 |
Topografie |
Bordei Marius |
mențiune |
|
14 |
Iancu Ani Roxana |
1997 |
Agronomie |
Popescu Magdalena |
premiul I-îi |
|
15 |
Hau Constantin |
1996 |
Horticultură |
Feraru Dochina |
premiul al II-lea |
|
16 |
Cerempei Oxana |
1996 |
Contabilitate |
Tănase Georgeta Viorica |
mențiune |
|
17 |
Dorobantu Manuela |
1995 |
Horticultură |
Feraru Dochina |
mențiune |
|
18 |
Neacșa Ionel |
1994 |
Contabilitate |
Tănase Georgeta Viorica |
mențiune |
|
19 |
Stan Georgeta |
1993 |
Horticultură |
Feraru Dochina |
menţiune |
|
20 |
Petcu Nicusor |
1993 |
Agronomie |
Popescu Magdalena |
menţiune |